تهران- خ شهید بهشتی-چهار‌راه پاشا-شماره 185
021-88524351
021- 88502740

مديريت خشکشويي

محصول مبتنی بر RFID برای مدیریت خشکشویی‌ها، رختشورخانه‌ها و اتوشویی

شاید در نگاه نخست مدیریت رختشورخانه پیچیدگی چندانی نداشته باشد، اما حقیقت این نیست و با توجه به حجم عظیم سفارشاتی که از طرف اشخاص و ارگان‌ها دریافت می‌شود و اهمیت ظاهر و پوشش افراد می‌توان اهمیت و دقت و حساسیت این حرفه را دریافت.
علاوه بر شست و شوی مناسب، خشک کردن و بسته‌بندی مقتضی، کیفیت خدمات و تحویل به موقع به عنوان کلیدهای موفقیت در این صنعت نام برده می‌شوند. به عنوان نمونه، در این زمینه است که آسانرم‌افزار کاهش هزینه‌ها و افزایش کارایی را به کمک فناوری RFID به مشتریان عرضه می‌نماید، به این امید که مشتریان در تعامل با آسانرم‌افزار، یک تجربه‌ی تجاری بهتر و احساس خوشایندتر داشته باشند.

چالش‌های فراروی مدیریت رختشورخانه
برای فهم چالش‌های موجود، بهترین کار این است که ابتدا ببینیم که این صنعت چگونه عمل می‌کند. چالش‌ها باید از دیدگاه‌های مشتریان نهایی و همچنین نمایندگی‌ها مورد بررسی قرار گیرد. تحلیل و آنالیز این صنعت به دلیل طبیعت غیر قابل سازماندهی آن، جالب است. موانع ورود به این صنعت اندک‌اند، اما تداوم آن‌ها هزینه‌بر و همراه با رقابتی دشوار در قیمت‌ها و کیفیت خدمات است.
مانند هر تجارت دیگر، این کیفیت است که به ما کمک می‌کند که یک بازیگر عمده و از آن مهمتر متفاوت با سایر رقبا باشیم. کیفیت در اینجا به کمک یک مجموعه از پارامترها ارزیابی می‌شود که این مجموعه می‌تواند شامل میزان پاکیزگی، تحویل بموقع، کیفیت مواد شوینده مصرفی، کیفیت و دقت ماشین‌هایی که البسه را می‌شویند یا خشک می‌کنند و تاثیری که بر روی ملحفه و البسه‌ی شسته شده می‌گذارند و همچنین تاثیری که بر طول عمر مفید استفاده از آن‌ها می‌گذارند باشد. یک نگاه موشکافانه به این پارامترها، موارد زیادی را نمایان می‌سازد. از مهمترین فاکتورهایی که باید درنظرگرفته شود می‌توان به تامین منابع مالی، مقیاس و کیفیت مواد شوینده مصرفی، ماشین‌ها و افرادی که این کار را انجام می‌دهند اشاره نمود.
اما مولفه‌ی کلیدی موفقیت به این بستگی دارد که ما چگونه با یک مدیریت مناسب تحویل بهنگام و با کیفیت (پاکی و تمیزی البسه) همراه با به حداکثر رساندن عمرمفید البسه می‌توانیم مشتریان را کاملا راضی نگه داری نماییم. البته به تمام این‌ها خدمت‌رسانی به ارگان‌های خاصی همچون بیمارستان‌ها، آژانس‌های مسافرتی و تفریحی و … را می‌توان افزود که هر کدام پیچیدگی‌ها و تفاوت‌های خاص خود را دارند.
هر روزه هزاران لباس از ده‌ها منبع مختلف از مالکان فروشگاه‌ها تا کارمندان شرکت‌هایی که قبلا اشاره شد و همچنین افراد عادی جامعه جمع آوری می‌شود. انبوه البسه جمع‌آوری شده به رختشورخانه مرکزی فرستاده می‌شوند تا در آنجا شسته شوند و یا حتی گاهی چندین مرکز جمع‌آوری البسه وجود دارد که البسه جمع‌آوری شده از این مراکز به مرکز اصلی، برای انجام اعمال شستشو فرستاده می‌شود. مقیاس و حجم کار می‌تواند بسیار وسیع باشد. تنوع البسه از هر نظر را به این لیست بلند بالا اضافه کنید. تنوع نیازهای مشتریان – خواسته‌های فردی و یا قوانین و مقررات سازمانی، تنوع در فرآیندهای شست و شو و خشک کردن البسه فراخور جنس و نوع پارچه‌ی آنها و تحویل درست و بدون خطا به مشتریان کل این چرخه را تشکیل می‌دهند.
همانند موارد دیگر، در اینجا هم تکنولوژی مسئولیت ساده‌سازی پیچیدگی‌ها در فضای مدیریت رختشورخانه را به صورت منحصر به فرد و موثر برعهده دارد براساس موارد ذکر شده تصمیم‌گیری مناسب برای سازمان‌دهی البسه شسته شده و شسته نشده در چرخه‌ی این صنعت، تفاوت‌های اساسی را در این فضا به وجود می‌آورند. در ادامه به این موضوع پرداخته خواهد شد،‌ که چگونه راهکار مبتنی بر RFID شرکت آسانرم‌افزار می‌تواند در جهت ساده‌سازی فرآیندها مورد استفاده قرار گیرد و به ما کمک کند تا به صورت کمی فعالیت‌های خود را مورد ارزیابی قرار دهیم.

راهکار آسانرم‌افزار
چرخه‌ی مدیریت رختشورخانه ابتدا از مشتریان آغاز می‌شود، بدین صورت که مشتریان البسه را به مراکز شست و شو و یا عوامل جمع‌آوری تحویل می‌دهند و به ازاء البسه یک رسید دریافت می‌کنند که در آن تاریخ تحویل البسه ذکر شده است. در این میان شرکت آسانرم‌افزار با راهکار ترکیبی خود می‌تواند کل چرخه را برای مشتریان محترم پیاده‌سازی کند یا تنها بخشی از آن را که استفاده از RFID جهت ارتقای خدمت است، عرضه نماید.

 khoshkshooyi

اهمیت، مزایا و محدودیت‌های احتمالی
همانطور که در ابتدا اشاره شد، ورود به این حرفه آسان اما باقی ماندن و توانایی رقابت به فاکتورهای بسیاری همچون قیمت رقابتی، کیفیت خدمات، تحویل به هنگام و به طور کلی جلب رضایت مشتری بستگی دارد و با توجه به حجم انبوه کاری و تنوع بسیار و همچنین انتظارات متفاوت مشتریان، شرکت آسانرم‌افزار پیاده‌سازی راه کارهایی موثر و کارآمد را مدنظر قرار داده است. در این میان با توجه به خصوصیات و امکاناتی که از طریق فن‌آوری RFID به‌دست می‌آید تا حدود بسیار زیادی می‌توان به اهداف سازمان رسید. از مهمترین مزایای این فناوری می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • این فناوری بر خلاف بارکد نیازی به دید مستقیم نداشته و همین امر سرعت خواندن را افزایش داده و حتی می‌توان توسط ماشین‌های خاص و همچنین به کمک ate Divert وTunnel reader البسه را خوانده و دسته‌بندی نمود (این شامل حالات پیشرفته راهکار است)
  • قابلیت استفاده مجدد برچسب‌ها را باید درنظر داشت که این باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.
  • برچسب‌ها در این کاربرد خاص از جنس مناسب ساخته می شوند که آن‌ها را در مقابل شرایط سخت محیطی نظیر رطوبت بالا، گرمای شدید، فشار و همچنین مواد شیمیایی مقاوم می‌نماید.
  • در این فناوری می‌توان از پایگاه داده مرکزی استفاده نمود، که در این صورت قدرت عملیاتی بسیار بالا رفته و می‌توان اطلاعات بسیار گسترده‌ایی را آنچنان که در دیاگرام اشاره شد، در سیتم پایگاه داده ذخیره نمود.

به کمک این فناوری سرعت چرخه‌ی عملیاتی بالا می رود و همچنین میزان نیروی کار مورد نیاز کاهش یافته و به صورت بهینه میتوان از نیروی کار استفاده کرد که این خود در کاهش هزینه‌ها و بالا بردن دقت کار بسیار موثر است.

توجه:
راهکار کوچک و کم هزینه برای خشک‌شویی‌های مستقل و کوچک نیز از سوی شرکت آسانرم‌افزار قابل عرضه است.

اسفند ۱, ۱۳۹۰

نظر بدهید