تهران- خ شهید بهشتی-چهار‌راه پاشا-شماره 185
021-88524351
021- 88502740

مراقبت های پزشکی

healthcare1

 معرفی

کاربرد RFID در بخشهای مختلف پزشکی ، بهداشتی و درمانی بسیار فراگیر و روبه گسترش است. حیطه‌های استفاده از RFID در پزشکی مختلف است و موارد عامی که هر سازمان دیگر نیز با آن روبه‌رو است، از قبیل تردد پرسنل، خودرو، ردگیری و مدیریت تجهیزات و مستندات و… را پوشش می‌دهد. اما به‌طور کلی اکثر کلینیک‌ها و مجتمع‌های بیمارستانی که در راستای افزایش کیفیت خدمت به مراجعین و از جمله بیماران، به استفاده از RFID تمایل دارند، آن را برای پی‌گیری بیماران، اعم از شناسایی آن‌ها و مکان ایشان، خودکارسازی عملیات تجویز دارو، نگهداری سابقه پزشکی و کمک به بیماران خاص یا بد حال در مواقع اضطراری، مد نظر دارند.
راهکار پیشنهادی آسانرم‌افزار در مدیریت مراکز درمانی، مزایای زیر را در پی‌خواهد داشت:

HealthcareSolution

 

خصوصیات سیستم

• فرکانس انتخاب شده و جنس برچسب مورد استفاده برای بیماران، مبتنی بر استانداردهای ایمن است و حتی برای نوزادان نیز از لحاظ سلامت روانی و جسمی، مخاطره‌ای در پی نخواهد داشت.
• راهکار پیشنهاد در چند بخش است که هرکدام به صورت مجزا قابل انجام و پیاده‌سازی است تا در صورت تمایل مشتری، بتوان آن را بخش‌ بخش، پیاده‌سازی نمود. به عنوان مثال،‌ سیستم ثبت و ردگیری نوزادان، یا سیستم مدیریت بیمار را می‌توان به صورت مجزا پیاده‌سازی نمود و تحویل داد.
• نرم‌افزار همراه با راهکار، کاربرپسند و ساده است و در صورت نیاز، قابلیت اتصال به نرم‌افزار جاری مورد استفاده در سیستم را پس از بررسی‌های اولیه خواهد داشت.

موارد استفاده

نگهداری و کنترل بیماران: خدمات اضطراری پزشکی و بیمارستان‌ها روزانه با مسائل اورژانسی زیادی روبرو می شوند. آن‌ها مجبورند تعداد زیادی بیمار را به طور کاملا مطلوب و شایسته تحت نظر داشته باشند. بیمارستان‌ها و مراکز فوریت های پزشکی در قبال سلامتی و ایمنی بیماران مسئول هستند. در صورت خروج بیماری از مکان خویش در بیمارستان، با راهکار آسانرم‌افزار می‌توان آن بیمار را تحت نظر داشت و یافت.
راهکار پزشکی مبتنی بر رادیوشناسه آسانرم‌افزار همچنین سبب معالجه ایمن‌تر و سریعتر می‌شود، زیرا شناسایی دقیق بیمار و صحت آن را با استفاده از موارد زیر تعیین می‌کند:
• دستبندهایRFID که به دست بیماران بسته می‌شود، می‌تواند حتی در تختخواب هم خوانده شود بنابراین بیماران در هنگام خواب اذیت نمی‌شوند.
• می‌توان بیماران دارای دستبند را توسط Reader های ثابت مستقر در راهروهای موردنظارت قرار داد و در نتیجه شرایط بیمارهابه راحتی قابل کنترل است.
• با راهکار آسانرم‌افزار می‌توان به همه یا بعضی اطلاعات مهم بیمار در زمان مراجعه به وی دستیافت و این اطلاعات قابل انتقال به کامپیوتر هستند. بدین ترتیب اشتباهاتی از قبیل فراموشی بیمار، تجویز غیرصحیح یا در زمان نامناسب،‌ همگی قابل پوشش هستند.
مراقبت نوزادان و حذف اشتباهات مادر فرزندی:
هر گونه اشتباه در زمینه مادر– فرزندی مسئولیت بزرگی بردوش بیمارستان می‌گذارد، این مورد می‌تواند به سهولت حذف شود. پرستاران در تولد کودک یک زوج برچسب به مادر و نوزاد می‌دهند که بعدا قابل مطابقت و تأیید است. همچنین درمواردی که کودک نیاز به مراقبت اولیه و بیشتری دارد، خانواده نیز همچون مادر مشتاق هستند تا با عضو حدید خانواده خوش آمد بگویند. اگر نوزاد در ابتدا نیاز به تحت نظر بودن داشته باشد، مراجعه به آن بسیار دشوار است زیرا او در ICU محصور شده است. با RFID، کودک علاوه بر اینکه به دقت تحت نظر است و اطلاعات سلامت وی مدام در حال نگهداری است،‌ امکان رویت اطلاعات سلامت وی توسط نزدیکان، در رایانه، وجود دارد.
راهکار آسانرم‌افزار می‌تواند به سرعت کار پرستاران ، افزایش امنیت و آسایش بیماران و افزایش دقت و صحت اطلاعات بیمار کمک نماید. جهت اطلاع از جزییات راهکار،‌ با واحد بازرگانی تماس حاصل شود.


 

بهمن ۵, ۱۳۹۰

نظر بدهید